
Het gaat leuk worden bij Honda op de Tokyo motor show, eind oktober. Eerder melden we al de lancering van compleet nieuwe modellen. Maar misschien nog aardigst is het hoekje waar Honda zijn concept motoren laat zien. Oude motorlegenden krijgen daar een leven.
Zo komen de Japanners met een nieuwe versie van het grootste verkoopsucces op twee wielen aller tijden: de Super Cub Concept. Het origineel dateert uit 1958 en werd een daverend succes: 87 miljoen zijn er verkocht. De hele wereld verwachtte dat Honda bij de viering van het 50-jarig bestaan in 2008 al met een vernieuwde Cub zou komen. In 2010 circuleerden geruchten over een elektrische Cub, en nu is hij er dan echt. Details worden niet prijsgegeven, maar je mag hopen dat Honda hem in productie gaat nemen, met een 125 cc blok.
Nog zo’n snoepie: de Grom 50: een Dax in Scrambler outfit. De Dax heeft intussen de status van onbetaalbare cultfiets, laat de Grom maar zijn opvolger worden.
Het échte motorverhaal in de concept-collectie komt van een nieuwe CB1100 en CB1300. De eerste zal in de smaak vallen bij het retropubliek. De naamgeving custom suggereert dat ook Honda aanhaakt bij de trend om het publiek zelf te laten customizen met een aanbod aan accessoires. De CB11 Concept vráágt erom. Een jaren zeventig legende herleeft met de CB1300 Super Bol d’Or Concept. Hij moet het vooral hebben van zijn naam, want uiterlijk ligt hij ver af zijn illustere voorganger.
Bron: Gizmag